Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Blog
Ana Sayfa Blog Kalp sağlığı için kuruyemiş yiyin!
Kalp Sağlığı için Kuruyemiş Yiyin!

Kalp Sağlığı için Kuruyemiş Yiyin!

Kuruyemiş ve kalbiniz: Kalp sağlığı için kuruyemiş yemek

 

Kuruyemiş yemek kalbinize yardımcı olur. Dengeli bir diyetin parçası olarak yenildiğinde, cevizlerin, bademlerin ve diğer kuruyemiş türlerinin kolesterolünüzü düşürmesine nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.

Kuruyemişleri sağlıklı bir diyetin parçası olarak yemek kalbiniz için iyi olabilir. Kuruyemişlerde doymamış yağ asitleri ve diğer besinler bulunur. Ayrıca, ucuz, kolay depolanır ve hareket halindeyken kolayca paketlenebilecek harika bir atıştırmalıktır.

 

Atıştırmalıkların bir dezavantajı kalorileri yüksek olmasıdır. Bu nedenle bölümleri sınırlandırmak önemlidir. Ancak daha az sağlıklı bir atıştırmalık yerine kuruyemiş seçmek kalbinize faydalı bir diyet yapmanıza yardımcı olabilir.

 

Kuruyemiş yemek kalbe faydalı mıdır?

 

Kuruyemişlerin kalp sağlığına faydalarını ve kalp hastalığından tutun da diğer nedenlerden ölenlerin hatta erken ölme riskini azaltabileceğini gösteren çok sayıda araştırma olmasına rağmen, kalp sağlığına faydası tamamen kesin değildir. Kuruyemişlere alerjiniz yoksa, kuruyemiş yemenizde gerçek bir tehlike yoktur, bu nedenle kuruyemişleri  kalbinize faydalı diyetinizin bir parçası olarak dahil edebilirsiniz.

 

Kuruyemişler, kalp sağlığınıza, düşük yoğunluklu lipoproteini (LDL veya "kötü") kolesterol düzeylerini düşürerek yardımcı olabilir. LDL kan damarlarında oluşan plak gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Daha fazla kuruyemiş yemek de kalp hastalığına bağlı daha düşük seviyedeki iltihapları da azaltmaktadır.

 

Kuruyemiş yiyen bir insan, ölümcül bir kalp krizine neden olabilecek kan pıhtısı geliştirme riskini de azaltabilir.

Önceki Sonraki

Son Eklenenler